Milujeme kávu!

Aneb projekt pro opravdové labužníky

 

Káva není jen vynikající nápoj, ale je to přímo životní styl, ze kterého se stala pro mnoho lidí kultovní záležitost. Spoustu milovníků kávy si z pití tohoto lahodného povzbuzujícího moku dělá skutečný rituál a pokračují tím v naplnění tradice dlouhé linie labužníků, sahající až k počátkům objevení kávy v 6. století.

Nejznámější legendou o objevení divokého kávovníku je o pastevci Kaldi z Etiopie. Ten si všiml, že se kozy, které pásl, začaly po pozření bobulí z keřů na pastvě chovat více neklidně, poskakovat  a “tančit” kolem. Ochutnal tedy bobule sám a zanedlouho měl tolik energie, že se ke kozímu tanci připojil. Když ho viděl procházející mnich, Kaldi se mu se svým objevem svěřil. Mnich byl z objevu nadšený, protože to bral jako znamení, že jeho modlitby byly vyslyšeny. Už dlouhou dobu si přál něco, co by ho udrželo vzhůru při nočních modlitbách. Mnich dostal nápad bobule usušit a zalít je horkou vodou. Tak vznikl nápoj, který si oblíbili i ostatní mniši, protože je udržel i při nočních modlitbách vzhůru.

Spolu s africkými otroky se pak dostala káva do Arábie a Jemenu, kde se začala pěstovat. Také z Jemenu pocházejí první kavárny – veřejná místa pro pití kávy, která pronikla později do Turecka, Mekky a Mediny. Káva se rozšířila z Arabského poloostrova v roce 1616, kdy byly rostlinky a semena odvezeny Holanďany a převezeny do Sumatry, Jávy a na Cejlon, až se dostaly do Evropy. Začátky kávy v Evropě ovšem byly velice těžké, protože kněží ji začali označovat jako “satanův nápoj”. Naštěstí zachutnala papeži Klementu VIII., který spor vyřešil tak, že ji nechal pokřtít. V 18. století se pak rostlinky začaly pěstovat ve velkém a káva se rozšířila do celého světa. V současnosti je nejpopulárnějším nápojem na světě.

Na krásně shrnutou historii kávy se můžete podívat i v následujícím videu:

Lahodný nápoj, který prospívá zdraví

Káva obsahuje vice než 200 zdraví prospěšných látek a živin s antioxidační aktivitou. Mezi nejznámější zdravotní benefity patří:

  • stimulace mozku
  • snížení rizika cukrovky
  • ochrana jater
  • oddálení degenerace nervů
  • spalování tuků
  • zlepšení paměti a nálady

Kromě výše popsaných je káva vynikajícím pomocníkem v boji s Alzheimerovou chorobou, Parkinsonovou chorobou, rakovinou, depresí a prodlužuje život.

Pokud máte chuť vrátit se zpět ke kořenům a ochutnat kávu přímo z její pravlasti, doporučujeme etiopskou kávu odrůdy arabica. Je označováná jako jedna z nejlepších na světě, výraznější a velice rozmanitá. Může mít například jasmínové aroma s citrusovými a květinovými tóny nebo třeba vínově kořeněné aroma. Neobvyklá ale není třeba ani borůvková linka nebo tóny sladkých peckovic. Káva se v Etiopii pěstuje v oblastech Sidamo, Yirgacheffe, Harrar, Limu a Djimmah, Lekempti, Wellega a Gimbi.

Měli jsme to štěstí, že jsme mohli pracovat na projektu vytvoření nové etikety pro pražírnu výběrové zrnkové kávy – Novopacká pražírna. Vybírají si pouze tu nejkvalitnější kávu, dbají na kvalitu, čerstvost a řádný způsob pražení. Řadí se mezi společnosti, které dělají věci srdcem a nabízejí individuální přístup svým zákazníkům. Jejich nejnovějším přírůstkem v nabídce je etiopská káva. Pro zvolení vhodného designu tak bylo důležité podívat se na tradici pěstování kávy v Etiopii a také na jejich kávové obřady.

Kávu připravují velice silnou a dobrou, tradičně na tři nálevy. Vždy ji připravuje žena a muži jen přihlížejí. Ta ji nejprve omyje, upraží, rozdrtí a dá do speciální nádoby – konvičky Jebena. Do té pak nalije horkou vodu. Káva se lije z vrchu, aby vyniklo aroma. Pití tří nálevů je spojeno s legendou o třech šejcích. Po nich jsou také pojmenované jednotlivé nálevy. Prvnímu se říká Abol, kdy se jedná o velice silnou kávu. Druhému Tona, což je středně silná káva a třetímu Baraka (v překladu požehnání), která je už velice slabá. Připravili jsme celkem tři designy. Ale nakonec byla jasnou volbou na etiketu tradiční konvička Jebena, nezbytná k přípravě rituálu kávy.

 

Výsledek se velice povedl a jedná se o opravdou krásnou etiketu, vystihující pravou podstatu etiopské kávy a tradic, které jsou s ní neodmyslitelně spjaté. Ostatně to můžete posoudit sami:

Čas na šálek kávy

Kávu milujeme neskutečně moc a patří k našim každodenním rituálům. To nádherné aroma linoucí se z čerstvě připravené kávy, které omámí vaše smysly ještě před prvním douškem a opojně povzbudí tělo i ducha, je nenahraditelné. Denně se na celém světě vypije zhruba 2 miliardy šálků kávy. Už jste si dnes vychutnali ten svůj?

Kávu z Novopacké pražírny můžete ochutnat v podnikové kavárně v budově Hotelu Central na náměstí Nové Paky, nebo můžete kávu zakoupit online.

Pro more info navštivte  https://novopackaprazirna.cz/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.