OBJEVTE 5 TOP TRENDŮ WEBOVÉHO DESIGNU ROKU 2021

Rok 2020 byl pro celý svět náročný všemi možnými způsoby. Přineslo to mnoho změn v našich životech a kariéře. Většina z nich byla smutná a frustrující. A i když ještě nejsme z nějhoršího venku, ovlivnilo to již mnoho věcí, včetně trendů v oblasti webového designu.

Nejlepší způsob, jak se vypořádat s touto situací, která se dotýká každého, je zůstat co nejvíce optimistický, i když je to jedno z nejnáročnějších období. Podporujte své blízké a pečujte o sebe navzájem. Dnes už vidíme svět odlišným pohledem a hlavně jsme díky tomu změnili naše hodnoty a principy. 

1.

POZITIVNÍ VIBRACE

Jedním z hlavních trendů v oblasti web designu v roce 2021 je optimistický, povznášející, citlivý a klidný tón hlasu. To je pro webové designéry zásadní. Aby sledovali jasné a energické barevné palety, ale s přirozenějším nádechem a svůj design naplňovali přátelskými a pozitivními vzkazy plnými podpory. Oproti tomu je ale svérázným novým trendem tmavý a černý design, který se stane dokonalým pozadím, protože zvýrazní obsah.

2.

RETRO STYL

Další trendy věcí tohoto roku je retro design. Nemyslím jen pár let zpět. Ale přirozený dotek 70., 80. a 90. let. Ačkoli digitální svět, jak jej známe dnes, v té době ještě neexistoval, vibrace těchto let jsou stále všude kolem nás. A nyní víc než kdy jindy. Použití retro stylů, fontů, rozvržení ve stylu časopisu, tradičního grafického designu, disket, lepících poznámek nebo návrhů vintage razítek je nutností.

3.

KRESLENÉ POSTAVY

Absolutně nejžhavějším trendem mohou být kreslené postavičky a ilustrace. Drobní lidé na vaší ploše ožijí, přináší řešení nebo vám jednoduše ukážou přirozený lidský dotek, zatímco budou žít svůj digitální život. Je to stylové a oživí váš design na novou úroveň. Kreslené postavičky nebudou jen trendem roku 2021, ale určitě po mnoho dalších let.

4.

GEOMETRIE VŠUDE

Geometrické mřížky vnesou do vašeho designu úhledný a odvážný vzhled, ale mohou být také asymetrické. Není třeba striktně dodržovat řádky. A co kurzor? Pokud chcete být opravdu trendy, zkuste nezapomenout na kurzor a oživit ho zcela novým designem. Udělá to dojem a obrovský rozdíl, na který se nedá tak snadno zapomenout.

5.

3D VIZUÁLY A AR

Ačkoli názvy mohou být matoucí, jsou jedním z nejsilnějších trendů, které můžete použít nejen v letošním roce. 3D vizuály s minimalistickým designem mohou na webu zanechat fantastický dojem. Lze je použít mnoha možnými způsoby a rozšiřují vizuální zážitky.

Vzhledem k tomu, že se svět změnil masivním dopadem pandemie, je pro většinu podniků nedílnou součástí také využití Augmented Reality (AR). Současně transformuje nakupování zákazníků ve virtuálním světě a zvyšuje prodej produktů.

Je vždy vzrušující sledovat vývoj nových trendů. A tento rok přináší některé fantastické vibrace pro trendy webového designu. Je těžké říci, co přinese budoucnost. Určitě to ale bude mnoho změn, tak udělejme s pomocí digitálního světa náš skutečný hmotný svět opět lepším místem.  

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.